HAMAK DİSİPLİNİ NEDİR?

Hamak disiplini; baskısız İnversiyon terapisinin rehabilite içeriği ile bireyin yaşam kalitesini ve bütünsel sağlığını arttırmaya yarayan yerçekimsizlik ilkelerine bağlı kapsamlı bir disiplindir. Pilates , kinesis , gyrotonic , akrobasi , dans, barre metod, fitness ve yogadan meydana gelen melez bir egzersiz metodudur. Bu disiplin özellikle Yoga asanalarına olan desteği ile  Aerial Yoga adını almıştır.

 

Fizik yasalarına meydan okuyan hareketler yoluyla hamak kişinin omurgası üzerindeki basıncı azaltmayı ve kasları uzatıp güçlendirerek vücudu ayak parmaklarından başa kadar doğrultmayı hedefler. Hamak sizi yerçekiminin baskısından kurtarırken formda tutmayı sağlayacak  bir çalışma programıdır.

Air Arts Academy,  hamak disiplinine dair  anatomi, k,inesiyoloji ve hareket terminolojisinden beslenen bütünüyle gelişmiş bir dünyayı sizlere sunar.

 

Yerçekiminin olumsuz etkilerine meydan okuyun!

Hamak teknikleri ,kişinin omurgasını esnek tutarak ve dolayısıyla duruşunu doğrultarak, yaşlanma sürecini tersine çeviren bir yöntemdir. Yerçekiminin tüm olumsuz etkilerini ortadan kaldırmaya yarayan, omurlar ve eklemler üzerine baskı yaratmadan yapılan ters dönme hareketleri için en güvenli tekniktir.Tek bir seansın sonunda dahi sırt, bel ve boyunda ki kronik ağrıları hafifletir ya da tamamen ortadan kaldırır.

Kimler yapabilir?

Bu disiplini yapmak isteyen herkes yapabilir. Yaş, cinsiyet, kilo, esneklik seviyeniz ne olursa olsun herkesi kucaklayan hamak disiplini, ders içeriklerindeki çeşitlilik ve fizik yasalarına meydan okuyan akrobatik hareketleri herkesin yapabileceği hale getirmesiyle günümüzde spora bakış açısını özel bir noktaya getirmektedir. 


HAMMOCK & AERIAL YOGA

Hava yogası, öğrencilerin yoga matı üzerinde deneyemedikleri tüm bu duruşları bir hamak yardımıyla gerçekleştirmelerine olanak tanıyan bir yeni ve özel bir spor türüdür.

YOGA & AIR ARTS YOGA

Yoga’nın kurucusu Patanjali, Yoga ile ilgili olarak ‘Sthiram sukham asanam.’ sözünün önemine değinmiştir. Bunun anlamı, uyguladığınız poz, sizin için sağlam ve rahat bir poz ise o sizin ‘asana’nızdır. Asana, Yoga’nın sadece hazırlık kısmıdır. Yoga’nın temeli dediğimiz gibi zihin, beden ve ruh arasındaki uyumu sağlamaktır. Bu da sizin en iyi, en zinde halinizi bulmanızı sağlayacaktır.