top of page

2014-2020 / AG TURKEY

Değerli eğitmen arkadaşlarım;

 

2013'de hamak disiplini ile ilk defa AntiGravity markası sayesinde tanışarak ilk temel eğitimimi aldıktan sonra 1 hamakla evime döndüğümde, geleceğe dair birçoğumuzun hayatında böylesi dokunuşlar yapacağına dair hiç bir fikrim yoktu.

 

7 yıl önceki spor sektörümüz ile bugünkü spor sektörümüz arasındaki fark, mesleki yaşamımın şu ana kadar ki en önemli eserlerinden biri oldu. En yenilikçi fitness trendlerinden biri olan Hamak ile egzersiz disiplini spor sektörümüzdeki yerini alarak hızla büyüdü. Bu dönemde biz AGF markası ile büyüdük, AGF markası da bizimle büyüdü… Ülkemizde bu markayı hep birlikte AGF Turkey ailesi olarak büyüttük. Bu sonuca büyük ölçüde ulaştığımıza inanıyorum. Ortada bir başarı varsa bu benim değil, hepimizin sayesinde oldu.

 

Başarılar yanında karşılaşılan tüm zorlukları aşmanın yolu ise, muazzam miktarda işbirliği ve empati gerektiren bir çabadır. 6 yılı aşkın bir süredir hamak uzmanlığına dair AGF eğitmeni yetiştirdim. Bu çalışma sürecinde lisanslı eğitim stüdyoları ile zaman zaman keyifli, zaman zaman da sıkıntılı anları birlikte paylaştık. AGF markasının gelişimindeki bazı zorluklara birlikte göğüs gerdik ve bu zorlukları birbirimize destek olarak başarılı bir şekilde aştık.

 

Eğitimlerimde ve sonrasında en başından beri hedefim, bir aile ortamında çalışmalarımızı gerçekleştirirken eğitmenlerimizin yaptıkları işten zevk almalarını ve başarılardan birlikte gurur duymalarını sağlamak oldu. Bu eğitim birçoğunuz için ilk eğitmenlik deneyiminizi yaşadığınız bir yer oldu.

 

2013’te tanıştığım hamak disiplinini 2014 yılında Amerika menşeli AG markasıyla, aynı zamanda kurucusu olduğum AG TURKEY ile ülkeme taşıdım; ancak sizlerin de bildiği üzere 2021 yılı itibariyle AG markası ile ilişiğimi bitirdim ve bu sebeple Türkiye’de bu kurum ve eğitim faaliyeti de son buldu. Bu süreç sonrası hamak disiplinine dair yoga, fonksiyonel antrenman, pilates, dans, rehabilitasyon, anatomi, biyomekanik, kinesiyoloji ve akrobasiden kuvvet alan genişletilmiş bir eğitim modeli üzerine çalışmaya başladım. Nihayetinde kurucusu olduğum Air Arts Academy ile hamak disiplinine dair geliştirdiğim ekol ile eğitimlerimi ve faaliyetlerimi başlatarak kaldığım yerden devam etmekteyim.

 

Tabiki hepimiz birer AG eğitmeniyiz ve bu her zaman baki kalacaktır; ama hamak disiplininde AG Turkey eğitimleri son bulduğu için, maalesef kendini geliştirmek isteyen eğitmenlere bu marka adı altında eğitim vermem mümkün olmadığından Air Arts Academy ile eğitimlerimize devam edeceğiz. Öncelikle bu eğitim modelinde hamak disiplinine dair geliştirdiğim yenilikler oldu. Bu sebeple temel eğitim sistemini akreditasyon eğitimi ile sizlere aktarmak isterim. Bu akreditasyonun ardından sizler de eğitimlerinize Air Arts Academy ile devam edebilirsiniz. Bu akreditasyon, hamak uzmanlığına dair içeriği geliştirilmiş eğitim modülleri ile kendini geliştirmek, pratiğinde uzmanlaşmak ve teoride bilginin genişlemiş haliyle yol almak isteyen tüm AG eğitmenlerine açıktır.

 

Hava sanatları akademisi zihin, beden ve ruh bütünlüğü gerektiren fitness ve yoga alanlarında sizin partnerinizdir. Bu çatı standart bir eğitimden daha fazlasıyla; sürekli ve geliştirici eğitmen programları, workshop, festival, inziva kampları ile bugün ve gelecekte yolculuğunuz boyunca sizinle olacaktır. 

​​

Eğitim içeriği;

- AAA Method

- Havada İpeklerin Tarihi

- Havada Yoganın Tarihi

- Temel Anatomi

- AA Hamak Prensipleri

- Öğretme, Öğrenme Becerileri ve Destek Yöntemleri

- Hamak Boyu Pozisyonları

- Hamak Kullanım Yöntemleri

- Bir Dersin İçeriği Sekans oluşturma

- Hareketin Anatomisi / Order

- Personal Training ile kişiselleştirilmiş hamak teknikleri

- Nefes-Meditasyon-Dinlenme

- Özgün,Etkin ve Donanımlı Eğitmenlik

65 saat AA Yoga: Neler Oluyor
bottom of page