top of page

AIRARTSACADEMY
Hava Sanatları Akademisi'nin Doğuşu

Hamak disiplini ile ilk defa AntiGravity markası sayesinde tanışarak ilk temel eğitimimi aldıktan sonra 1 hamakla evime döndüğümde, geleceğe dair birçoğumuzun hayatında böylesi dokunuşlar yapacağına dair hiç bir fikrim yoktu. 

Öncelikle AGF’in kurucusu ve değerli öğretmenim C.Harrison’a ve Sayonara Motta ile Shelly Bomb'a teşekkürlerimi sunarım. Bu takımda AGF Türkiye Master Eğitmeni olarak geçirdiğim zaman kariyer yolculuğumun çok değerli bir parçası oldu. Her şeyden önce bir AG Eğitmeniyim bu baki kalacak. Yaşanabilecek en büyük mutluluklardan bir çoğunu yaşadığım AG ailesinden ayrılırken kalbimin bir kısmında hüzün ama bir kısmında da yeni limanlara yelken açmanın heyecanı ile Air Arts Academy'nin temellerini atmış bulundum.

2013’te tanıştığım hamak disiplinini 2014 yılında Amerika menşeli AG markasıyla, aynı zamanda kurucusu olduğum AG TURKEY ile ülkeme taşıdım; ancak 2021 yılı itibariyle AG markası ile ilişiğimi bitirdim ve bu sebeple Türkiye’de bu kurum ve eğitim faaliyeti de son buldu. Bu süreç sonrası öncelikle ülkeme kazandırmak istediğim proje üzerine çalışmaya başladım. Nihayetinde kurucusu olduğum Air Arts Academy ile hamak disiplinine dair geliştirdiğim ekol ile eğitimlerimi ve faaliyetlerimi başlatarak kaldığım yerden devam etmekteyim.
 

Ve değerli ailem, dostlarım, arkadaşlarım, öğrencilerim, meslektaşlarım ve sporseverler; 7 yıl önceki spor sektörümüz ile bugünkü spor sektörümüz arasındaki fark, mesleki yaşamımın şu ana kadar ki en önemli eserlerinden biri  oldu. En yenilikçi fitness trendlerinden biri olan Hamak ile egzersiz disiplini spor sektörümüzdeki yerini alarak hızla büyüdü. Bu dönemde biz AGF markası ile büyüdük, AGF markası da bizimle büyüdü… Ülkemizde bu markayı hep birlikte AGF TURKEY ailesi olarak büyüttük. Bu sonuca büyük ölçüde ulaştığımıza inanıyorum. Ortada bir başarı varsa bu benim değil, hepimizin sayesinde oldu. 

 

Başarılar yanında karşılaşılan tüm zorlukları aşmanın yolu ise, muazzam miktarda işbirliği ve empati gerektiren bir çabadır.6 yılı aşkın bir süredir AGF eğitmeni yetiştirdim. Bu çalışma sürecinde lisanslı eğitim stüdyoları ile zaman zaman keyifli, zaman zaman da sıkıntılı anları birlikte paylaştık. AGF markasının gelişimindeki bazı zorluklara birlikte göğüs gerdik ve bu zorlukları birbirimize destek olarak başarılı bir şekilde aştık. Eğitimlerimde ve sonrasında en başından beri hedefim, bir aile ortamında çalışmalarımızı gerçekleştirirken eğitmenlerimizin yaptıkları işten zevk almalarını ve başarılardan birlikte gurur duymalarını sağlamak oldu. Bu eğitim birçoğunuz için ilk eğitmenlik deneyiminizi yaşadığınız bir yer oldu. 

George Lois, “İş hayatında tek hedefiniz sevdiğiniz işi yapmak olmalı. Sevdiği işi bulmuş olan kutsanmıştır!” der. Mesleki olarak geçmişimden bu yana edindiğim tecrübe, bilgi ve deneyimlerin ışığında geldiğim gün itibariyle işine tutkun bir eğitimci olmanın yanı sıra öğretirken öğrenmeye devam eden meraklı, araştırmacı ve bilgiye her daim aç bir öğrenci olmaya devam edeceğim.

 

Amatör ruhlu bir profesyonel olarak yürümeye başladığım bu yeni yolun güzelliklerinin tarifini ancak; bugünkü yolumun yaratımına hizmet eden her şeye, her zaman olduğu ve olacağı gibi en içten sevgi, şükür ve teşekkürlerimi sunarak yapabilirim. 

 

Sevgilerimle

MM

AIR ARTS HAMMOCK: Kurslar
bottom of page