top of page

Bize sorularınız mı var? SSS bölümümüz en sık sorulan soruları yanıtlamak üzere tasarlanmıştır.Aradığınız bilgileri bulamıyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin. Tüm sorularınızı yanıtlamak için buradayız.

 • Herkes hamak disiplinini uygulayabilir mi?
  Hamak disiplinini uygulamak için istekli ve meraklı olan ayrıca önemle üzerinde durduğumuz sağlık hususlarından herhangi birine sahip olmayan, herkes yapabilir. AA programlarının içeriği tüm sporseverlere hitap edecek şekilde tasarlanmıştır. Özellikle AA Restorative Yoga daha yumuşak,terapik ve şifayen uygulanan bir method olarak sağlık sorunları olanlar için daha elverişlidir.
 • Peki daha önce hiç spor yapmadım,bana uygun mu?"
  Hiç spor yapmamışsanız hamak harekete geçmeniz için iyi bir fırsattır. Hamak prensiplerinden emniyet yani güven ve güvenlik her şeyden önce gelir. Bu nedenle eğitmenlerimiz tarafından kendi direncinizi gözlemlemeniz sağlanırken, destek yöntemleriyle en güvenli şekilde hareketleri gerçekleştirebilirsiniz. Hazır bulunuşluğunuz, bunu yapmaya istekli olmanız, önce kendinize sonra eğitmeninize ve hamağa güvenmeniz yeterli olacaktır. Sınıfa ilk adımı atarak başlayın ve kendinizi dersin akışına bırakarak sınırlarınızdan özgürleşin.
 • Hamak disiplinini kimlerin uygulaması önerilmez?
  7'den 70'e herkesin uygulayabileceği hamak teknikleri sadece belli bir grup için mümkün olmamaktadır. Hamilelik, tansiyon hastalığı, glokom göz tansiyonu, yeni kesik/ameliyat durumunuz var ise uygulamanız tavsiye edilmemektedir. Ancak hamilelik ve yeni kesik/ameliyat durumlarının dışındaki diğer grup AA Restorative Yoga dersini uygulayabilir.
 • Derstan önce nasıl beslenmeliyim?
  Bir hamak sınıfında fizik yasalarına aykırı hareketleri gerçekleştiririz.Bu nedenle ne çok aç ne de çok tok olmamalıyız. Dersten 1-1,5 saat önce glisemik inseksi düşük sağlıklı atıştırmalıklar (kepekli tost,granola vb gibi..)kan şekerini düzenlemek için idealdir. Süt ve türevleri tavsiye edilmemektedir.
 • Derse nasıl kıyafetlerle katılmalıyım?
  Bir hamak sınıfında hijyen her zaman önceliklidir. Hamak kumaşı yapısı icabı teninize sürtünme yaparsa, hele ki alışkın değilseniz ilk başlarda huzursuzluk verebilir. Bu nedenle hem sizin huzurunuz hem de hamak hijyeni için koltuk altı kapalı, bedeni saran, opak taytlar tercih edilmelidir. Erkeklerin şort altı tayt giymeleri önerilir. Kaydırmaz çorap, eldiven kullanılabilir. Güvenliğiniz için takı,saat,mücevher,toka ( lastik harici) ve fermuarlı kıyafetler kullanılmamalıdır. Ayrıca ağır makyaj ve ağır parfümler hamak hijyeni için uygun değildir.
 • Derste uygulanan hareketlerin bize yararı nedir?
  Sizi neşe içinde çocukluğunuza dönmeye davet ediyoruz. Garanti ederiz ki; ders sonrası kendinizi daha neşeli,hafiflemiş,bedenen-zihnen ve ruhen rahatlamış ayrıca üzerinizdeki stresi atmış şekilde hissedeksiniz. Ayrıca inversiyon terapi teknikleriyle bir seansın sonunda dahi genel kas gerginliklerinizden, boyun-sırt-bel bölgesindeki ağrılarınızdan kurtulmanız ya da ağrılarınızı hafifletmeniz tamamiyle mümkündür. Unutmamalı ki ileri seviye ağrı durumlarında ve sağlık problemlerinde her zaman bir doktor görüşü alınmalıdır.
 • Her hamak aynı mıdır? Güvenli midir?
  İpek kumaşların kökenleri 1959'lara kadar dayanmaktadır. O günden bu güne geliştirilerek ev ortamında dahi uygulanabilecek hale getirilmiştir. Bunun yanı sıra kulplu, paraşüt kumaşlar ile farklı hamak tipleride vardır. AIRARTSHAMMOCKYOGA tekniklerinde kullanılan ipek hamak günümüzdeki en etkili ve güvenli hamak tipinde olup tüm aparatları ile beraber 500 kg'a kadar taşıyabilmektedir. Fakat hamağın her zaman sertifika sahibi bir mühendis tarafından onaylanmış bir yere asılması güvenlik için en önemli husustur.
 • Hamak Yoga eğitmenlik eğitimi almak istiyorum.Nasıl başlamalıyım?
  Air Arts Academy eğitmenlik eğitimi programları , hamak ile ilk defa tanışacaklar için AA Hammock Yoga 40 TT eğitimi ile başlar. Bunun öncesinde fırsatınız var ise en azından 1-2 kere bir hamak dersi almanızı tavsiye ederiz.Bu eğitim diğer ileri seviye eğitimlere katılım için öncelikli şarttır.
 • Temel eğitim sonrası ileri seviye eğitimleri ne zaman almalıyım?
  Hamakla olan pratiğinizi kuvvetlendirip hazır olduğunuzu hissettiğiniz zaman ileri seviye eğitimi almanızı öneririz.
 • 1 ya da 2 günlük workshop ve atölye çalışmalarına kimler katılabilir?
  Atölye çalışmaları herkese açıktır. Önceden alınmış bir AAA eğitimi gereksinimi yoktur.
 • AirArtsAcademy'den aldığım sertifika ile salon açabilir miyim?
  Türkiye'de hangi branş olursa olsun, hangi eğitimi almış olursanız olun (yurtiçi, uluslararası) salon açabilmek için GSGM'den ( Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ) belge almanız gerekmektedir. Bu konu ile ilgili pilates, yoga, wellness, fitness gibi ilgi duyduğunuz alanlardan herhangi birinde Antrenörlük belgesi sahibi olduktan sonra salon açıp, hamak disiplini gibi geliştirici egzersiz yöntemlerinin de hizmetini verebilirsiniz. Aşağıdaki linklerden bilgi alabilirsin; Pilates / tcf.gov.tr Yoga / his.gov.tr Fitness / tvgfbf.gov.tr GSGM harici ister Türkiye'den ister yurtdışından aldığınız diğer tüm eğitim ve sertifikalar, yasal olarak bir salon açmak ve işletmek için geçersizdir fakat, aldığınız kuruma göre gelişim eğitimleri olarak eğitmenliğinizi ve mesleki hayatınızı bir üst seviyeye taşımanızı sağlar. AAA olarak öncelikli hedefimiz, yarattığımız müfredat ve eğitim modeli ile önce ülkemizde sonra dünya düzeyinde bir kalite standartı oluşturarak sadece bir eğitimden daha fazlasını sağlamaya çalışmaktır. AAH-YOGA 40TT Temel Eğitimi sonrası aldığınız Uluslararası Europass Cardcert Sertifikanız ile salon açmanız mümkün olmaz fakat mesleğinizin standartını en üst seviyeye taşımış olursunuz.
 • Eğitim programlarını tamamlama şartları nedir?
  Eğitimi tamamlama gerekliliklerinden biri eğitim süresi boyunca eksiksiz devam etmek, eğitim gerekliliklerine uymak, etik kural ve değerlere sahip çıkmaktır. Ayrıca ACME ( Air Arts Academy Digital Platformu sadece eğitmenlere açıktır.) üzerinden yayınlanacak olan staj ödevlerini eksiksiz ve tam şekilde yapıyor olmaktır.
 • Eğitimi tamamlayamazsam iade alabilir miyim?Sonraki süreç nedir?
  Satın alınan eğitim hizmeti, ödeme tarihinden itibaren 14 (ondört ) gün içerisinde cayma hakkı ile iade edilebilir. İade nedeni ve talebi info@airartsacademy mail adresine iletildiği takdirde değerlendirmeye alınıp, hizmet bedeli 30 iş günü içerisinde alıcının banka hesabına aktarılır. Eğitime 20 (yirmi ) gün kala cayma hakkı kullanılamaz ve iade işlemi yapılamaz. Eğitim başladığı andan sonra iade işlemi işlemi yapılmaz. Ancak herhangi bir sebeple eğitime katılamayanlar için eğitim transferi yapılabilir. Eğitim transferi; eğitim başladıktan sonra herhangi bir nedenle eğitimi tamamlayamayanlar, kota durumu değerlendirildikten sonra yeni bir eğitime misafir eğitmen olarak ücretsiz olarak katılabilir. Eğitim başka bir kişiye transfer edilemez. ( etik kurallara aykırı davranışlar ile ilgili AAA eğitim transferi uygulama hakkını saklı tutar. )
 • AAH-YOGA 40TT Temel Eğitimi tamamladım. Ne zaman ders vermeye başlayabilirim?
  Unutmamalı ki öğrencilik hayatı hiç bir zaman bitmez ve tecrübe zamanla kazanılır. 4 günlük bir eğitim sonrasını bilginizi sıcak tutmak, pekiştirmek için her gün pratiğinizi devam ettirmelisiniz. Eğitimi süresince ve sonrasında Master sizler için her zaman mentördür. ACME digital akademide eğitim öncesi, sırası ve sonrası paylaşımlar yapılır, ödevler verilir, yeterlilik sınavı ve staj dönemi ile gelişiminiz yavaş yavaş ilerletilir. Bu süreçlerden kendinize göre oluşturduğunuz ders sekansınız ile rahatlıkla ve güvenle hamak dersi vermeye başlayabilirsiniz. Aynı zamanda uzman eğitmenlerin yanında staj derslerine katılarak eğitmenliğinizi uygulamalı olarak da geliştirebileceksiniz.
S.S.S.: SSS
bottom of page