top of page

AIRARTSHAMMOCKYOGA NEDİR?

AIRARTSHAMMOCKYOGA, baskısız İnversiyon terapisinin rehabilite içeriği ile  bireyin  yaşam kalitesini ve bütünsel sağlığını arttırmaya yarayan  yerçekimsizlik  ilkelerine  bağlı  kapsamlı bir disiplindir. Pilates, kinesis, gyrotonic, akrobasi, dans, barre metod, fitness ve yogadan meydana gelen melez bir egzersiz metodudur.

 

Fizik yasalarına meydan okuyan hareketler yoluyla hamak kişinin omurgası üzerindeki  basıncı azaltmayı ve kasları uzatıp güçlendirerek vücudu ayak parmaklarından başa kadar doğrultmayı hedefler.Hamak sizi yerçekiminin baskısından kurtarırken formda tutmayı sağlayacak bir çalışma programıdır.

 

AirArtsAcademy; yoga, fonksiyonel antrenman, pilates, dans, barre method, akrobasi, rehabilitasyon, anatomi, kinesiyoloji ve yerçekimsizlik ilkelerinden kuvvet alan hamak disiplini eğitim modeli sunar.  Tüm AAA eğitim programları ve geliştirici workshoplarının yanı sıra özellikle AirArtsYoga ile, BKS Iyengar Yoga'nın geliştirdiği  blok,  kemer, sandalye ya da yastık gibi araçların arasında hamağın kullanımını da özelleştirerek bedenin, zihnin, duyguların ve aklın birleşmesini hedefler. 2021

Bu hamak tekniği ile , dünya üzerinde ilk resmi makaleye imza atılmasına katkıda bulunmuş olup ;

Multi-Gravitational Suspension-Based Therapy (M-Gravity) ismini vermiştir.

( Kaynakça için link: https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/08990220.2023.2175808 )

Hareket sanatlarına dair edindiği tecrübenin ışığında Yoga'ya da olan derin saygısının sentezinden, 2021 yılında kurduğu Air Arts Academy - Hava Sanatları Hammock Yoga & Fitness Okulu ile hamak disiplininde kendini yetiştirmek ve yoga yolunda ilerlemek isteyen herkes için eğitim programlarına ve faaliyetlerine devam etmektedir

Hamak Hakkında: Liste

Yerçekiminin olumsuz etkilerine meydan okuyun!

Hamak teknikleri ,kişinin omurgasını esnek tutarak ve dolayısıyla duruşunu doğrultarak, yaşlanma sürecini tersine çeviren bir yöntemdir. Yerçekiminin tüm olumsuz etkilerini ortadan kaldırmaya yarayan, omurlar ve eklemler üzerine baskı yaratmadan yapılan ters dönme hareketleri için en güvenli tekniktir.Tek bir seansın sonunda dahi sırt, bel ve boyunda ki kronik ağrıları hafifletir ya da tamamen ortadan kaldırır.

Kimler yapabilir?

Bu disiplini yapmak isteyen herkes yapabilir. Yaş, cinsiyet, kilo, esneklik seviyeniz ne olursa olsun herkesi kucaklayan hamak disiplini, ders içeriklerindeki çeşitlilik ve fizik yasalarına meydan okuyan akrobatik hareketleri herkesin yapabileceği hale getirmesiyle günümüzde spora bakış açısını özel bir noktaya getirmektedir. 

 

HAMMOCK & HAVA (AERIAL )YOGA

Hava yogası, öğrencilerin yoga matı üzerinde deneyemedikleri tüm bu duruşları bir hamak yardımıyla gerçekleştirmelerine olanak tanıyan bir yeni ve özel bir spor türüdür.

YOGA & AIR ARTS HAMMOCK YOGA

Yoga’nın kurucusu Patanjali, Yoga ile ilgili olarak ‘Sthiram sukham asanam.’ sözünün önemine değinmiştir. Bunun anlamı, uyguladığınız poz, sizin için sağlam ve rahat bir poz ise o sizin ‘asana’nızdır. Asana, Yoga’nın sadece hazırlık kısmıdır. Yoga’nın temeli dediğimiz gibi zihin, beden ve ruh arasındaki uyumu sağlamaktır. Bu da sizin en iyi, en zinde halinizi bulmanızı sağlayacaktır.

bottom of page