top of page

KİMLER YAPABİLİR?

Bu disiplini yapmak isteyen herkes yapabilir. Yaş, cinsiyet, kilo, esneklik seviyeniz ne olursa olsun herkesi kucaklayan hamak disiplini, ders içeriklerindeki çeşitlilik ve fizik yasalarına meydan okuyan akrobatik hareketleri herkesin yapabileceği hale getirmesiyle günümüzde spora bakış açısını özel bir noktaya getirmektedir.

 

 Özellikle sabit oturulması gereken ve kasların hareketsiz kaldığı iş gruplarında çalışan insanlar için kasları güçlendirmek, ağrı ve sıkışıklık hissini azaltmak gibi yenileyici bir etki yaratır. 

Hamak disiplini , kuvvet ya da esneklik seviyeniz ne olursa olsun mat üzerinde gerçekleştirilmesi zor ya da imkansız olan pek çok hareketin, bir hamak yardımıyla eklemlerdeki baskıyı alarak havada özgürce, eğlenceli ve fiziksel yönden geliştirici şekilde yapılmasını sağlayan bir uygulamadır. Fakat hamak disiplininin hamilelik ve yeni kesik,ameliyat durumlarında yapılması önerilmez. Glokom göz tansiyonu, çok düşük ya da yüksek tansiyon hastalığı, çabuk baş dönmesi, orta kulak kristal oynaması, düzensiz kalp foksiyonları  gibi istisnai durumlardakiler hamağın yere yakın olduğu restoratif terapi halini uygulayabilirler.

Air Arts Hammock Yoga tekniğimizle ilgili herhangi bir bilginiz yok ise ,uzman bir eğitmen eşliğinde hareketlerin yapılması ve/veya bölgenizdeki eğitim almış sertifika sahibi eğitmenler eşliğinde hamak derslerine katılmanız tavsiye edilmektedir.

KİMLER YAPABİLİR?: Liste
bottom of page