top of page

İade ,İptal ve Teslimat Koşulları

Üye, Tüketici Mevzuatı uyarınca, işbu Sözleşme’nin onaylanarak, üyeliğin başladığı tarihten itibaren 14 (ondört) gün içinde cayma bildirimini AIRARTSACADEMY airartsacademy@gmail.com mail adresine kimlik ibrazı ile yapacağı yazılı bir bildirim yoluyla bildirmek kaydıyla Sözleşme’den cayma ve üyeliğini iptal ettirme hakkını haizdir.

-Satın alınan eğitim hizmeti , ödeme tarihinden itibaren 14 (ondört) gün içerisinde cayma hakkı ile iade edilebilir.  İade ile ilgili talep AAA’ya mail yolu ile iletildiği takdirde değerlendirmeye alınıp , hizmet bedeli  30 gün içinde alıcının banka hesabına aktarılır. Eğitime son 20 gün kala cayma hakkı kullanılamamaktadır. 14 (ondört) günlük cayma süresi dolmaksızın hizmetin ifasına başlanması durumu 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15.1.h. Bendi uyarınca “Cayma Hakkının İstisnası” niteliği taşıdığından, 14 (ondört) günlük cayma süresi dolmaksızın hizmetin ifasına başlanması ve Üye’nin Hizmet’I kullanması halinde bu durum 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15.1.h. Bendi uyarınca “Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler” kapsamında değerlendirileceğinden, ilgili hizmeti kullanması ile birlikte ALICI cayma hakkını kullanamayacaktır.

Eğitim programlarında (eğitimin ertelenmesi veya iptal olması da dahil) değişiklik yapma hakkı AirArtsAcademy olarak tarafımızca saklıdır.

AAH-YOGA 40TT Eğitimine kayıt yaptırdım. Ön kayıt/eğitim bedelinin tamamını ödedim. Eğitim iptali durumunda iade koşulları nelerdir?

-Satın alınan eğitim hizmeti , ilk taksit ödeme tarihinden itibaren 14 (ondört) gün iptallerde ödenen bedelin tamamı 30 gün içinde iade edilir. 20 gün ve daha az süre kalan iptallerde ön kayıt bedeli iade edilmez. 20 gün ve daha az süre kalan iptallerde eğitim bedelinin tamamı yatırılan durumlarda, ön kayıt harici geri kalan ödeme 45 gün içinde iade edilir. Eğitimin başladığı andan sonra iade işlemi yapılmaz. Ancak eğitim transferi yapılabilir.

- Eğitim Transferi hakkında ; eğitim başladıktan sonra herhangi bir sebep ile eğitimi tamamlayamayan , Modül 2 haftasına katılamayan ya da eğitimden ayrılmak isteyenler, 3 ay içinde güncel eğitim bedelinin %40 ını yeniden ödeyerek aynı stüdyoda tekrar eğitime katılma hakkına sahiptir.( Etik kurallara aykırı davranışlar ve mücbir sebeplerle ile ilgili AirArtsAcademy eğitim transferi uygulama hakkını saklı tutar. ) ( Bu dönem arasında eğitim fiyatlarına zam gelme halinde aradaki fiyat farkıda ödenmektedir.)

- Staj dönemi hakkında ; staj dönemi ile ilgili son teslim tarihi itibari ile ödev teslimi yapmayan öğrencilerimizin Europasscard başvurusu askıya alınacak olup, 3 ay içerisindeki yeni bir eğitimde,  4. güne katılımı zorunludur.

- Eğitimi tamamlama hakkında ; 6 ay içerisinde eğitim tamamlamayan ya da staj dönemini tamamlamayan öğrencilerimizin ACME digital akademi üyeliği erişime kapatılacaktır. Herhangi bir uzmanlık eğitimine katılımı mümkün olmamaktadır. Eğitimi tamamlayabilmek için 6 ay içinde güncel eğitim bedelinin %80 nini  ödeyerek eğitime katılma hakkına sahiptir.  ( Bu dönem arasında eğitim fiyatlarına zam gelme halinde aradaki fiyat farkıda ödenmektedir.)

AIRARTSACADEMY, mesafeli satış yönetmeliğinin 12. maddesinin 1. fıkrasına göre tüketicinin cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14  gün içinde, iade koşulları sağlanması dahilinde bütün bedelleri geri ödemekle yükümlüdür. Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde AIRARTSACADEMY başvurarak iade koşulları dahilinde iade edebilirsiniz. 14 günü aşan iade talepleri için işlem gerçekleştirilememektedir.

Ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve içinde bulunan ambalajlara zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının yanı sıra, varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekir. Satın alınan ürün paketlerinin açılması halinde, cayma hakkı kapsamında iade alınamaz.

Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Aksi halde iade alınamamaktadır:

 • Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin ürünler (Bilgisayar sarf malzemeleri , her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD)

 • Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler (kozmetik,kulaklık vb.)

Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler ve hizmetler aşağıdaki gibidir:

 • Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetler .

 •  Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler.

 •  Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek ürünler.

 •  Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler .

 • Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlar.

 •  Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek – içecek tedariği veya dinlenme,inziva amacına yönelik hizmetler.

 • Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar.

 • Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetler.

TESLİMAT KOŞULLARI

 • airartsacademy.com üzerinden satılan ürünler mağaza stokları ile sınırlıdır. Müşteri siparişinin ardından ürünün mağazalardaki stoğu kontrol edilir, stoğu tükendiği için temin edilemeyen ürünlerle ilgili olarak müşteriye bilgi verilerek ödemesi iade edilir.

 • airartsacademy.com üzerinden yaptığınız alışverişlerde, ürünleriniz temin edilerek3-5 iş günü içerisinde 09:00-18:00 saatleri arasında  kargoya teslim edilmektedir. 

 • Satın aldığınız ürüne ilişkin kargo alıcı ödemeli olup, 10 ve üzeri siparişlerde ücretsiz kargo yollanmaktadır.

 • Kargo firması size verdiğiniz adreste ulasamazsa, adresinize, üzerinde irtibata geçebileceğiniz telefon, adres bilgileri bulunan bir “Haber Kağıdı” bırakacaktır. Bu numaraları arayarak paketinizle ilgili bilgi alabilirsiniz. 3 gün içinde alınmayan paketler AIRARTSACADEMY merkez ofisi CLUBMAM a iade edilir. CLUBMAM'a iade edilen kargonun tekrar sevkini istiyorsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 • airartsacademy.com dan yapılan alışverişlerin sevkiyat işlemleri ARAS Kargo tarafından sağlanmaktadır.

 • Kargo size teslim edildiğinde kolide ezilme, deformasyon, ıslaklık ya da ürüne zarar verebilecek bir durum söz konusu ise, kargo görevlisi ile birlikte koliyi açarak ürünlerinizin durumunu kontrol ediniz. Ürünlerde bir hasar gördüğünüz durumda, ürünleri teslim almayıp kargo yetkilisinden tutanak tutmasını isteyiniz. Tutanak tutulan ürünler kargo firması tarafından CLUBMAM'a ulaştırılacak ve tarafımızdan ürünlerin iadesi yapılacaktır.

bottom of page