top of page

MESLEKİ YAŞAM

1999-2004 Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunu olan Melek, ilkokuldan üniversite yıllarına kadar Lisanslı basketbolcu olarak spor hayatına erken yaşlarda atılmıştır.Üniversitede okurken Otizmli Çocuklarda Duyusal Entegrasyon Eğitmenliği yapan Melek, aynı zamanda eski bir profesyonel dansçıdır.

Profesyonel olarak Spor Eğitmenliği hayatına Pilates ile giriş yaparak, 2009 ’dan bu yana 2 farklı Pilates ekolünün Comprehensive programını bitirmiş olup, yurtdışında farklı ekoller ile çalışma fırsatı bulmuştur.

Eğitimleri için İsveç, Almanya, İtalya ve USA’da bulunan Melek, 2014 yılında kurduğu ilk Boutique Stüdyosu Club Mind Up’ın (2014-2018) ardından okul olarak gördüğü bu yeri, daha büyük ideallerle Akademi haline dönüştürerek Mamacademy’i kurdu. (Zihindeki Hareket Sanatları Akademisi) (2018-∞)

“Aklın iplerini salmak” olarak adlandırdığı ve beden, zihin, ruh üzerinde ki etkilerine kapıldığı Hamak disiplini ile ilk defa 2013 İtalya Rimini Wellness’da tanışan Melek, son yıllarda yükselişini hızla arttıran bu yeni fitness trendini ülkemize taşıyan kişi olmuştur. Sonraları bu fuarda Uluslararası Eğitmen olarak ülkemizi bir çok kez temsil etmiştir.

2013-2017 arası aldığı 320 saatlik eğitim programı ve Orlando'da 14 günlük kamp ardından 2014-2020 yılları arasında, Christopher Harrison'nın ABD menşeili AntiGravity Fitness markasının eğitim programının Türkiye Master'ı olarak AG TURKEY’in Eğitim Direktörlüğünü yapmıştır.

Hareket sanatlarına dair edindiği tecrübenin ışığında Yoga'ya da olan derin saygısının sentezinden, 2021 yılında kurduğu Air Arts Academy ile hamak disiplininde kendini yetiştirmek ve yoga yolunda ilerlemek isteyen herkes için eğitim programlarına ve faaliyetlerine devam etmektedir.

Air Arts yöntemi, Melek’in bilgiye, kadim öğretilere ve hareket sanatlarına olan ömür boyu süren tutkusundan doğan hamak disiplini biçimidir. Özellikle Air Arts Yoga ile BKS Iyengar'ın geliştirdiği blok, kemer, sandalye ya da yastık gibi araçların arasında hamağın kullanımınıda özelleştirerek bedenin, zihnin, duyguların ve aklın birleşmesini hedefliyor.

AIR ARTS HAMMOCK: Kurslar
bottom of page