top of page

MESLEKİ YAŞAM

1999-2004 Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunu olan Melek, ilkokuldan üniversite yıllarına kadar Lisanslı basketbolcu olarak spor hayatına erken yaşlarda atılmıştır.Üniversitede okurken Otizmli Çocuklarda Duyusal Entegrasyon Eğitmenliği yapan Melek, aynı zamanda eski bir profesyonel dansçıdır.

Profesyonel olarak Spor Eğitmenliği hayatına Pilates ile giriş yaparak, 2009 ’dan bu yana 2 farklı Pilates ekolünün Comprehensive programını bitirmiş olup, bir dönem Master Trainer olarak eğitim vermiş, yurtdışında farklı ekoller ile çalışma fırsatı bulmuştur.

Eğitimleri için İsveç, Almanya, İtalya ve USA’da bulunan Melek, 2014 yılında kurduğu ilk Boutique Stüdyosu Club Mind Up’ın (2014-2018) ardından okul olarak gördüğü bu yeri, daha büyük ideallerle Akademi haline dönüştürerek Mamacademy’i kurdu. (Zihindeki Hareket Sanatları Akademisi) (2018-∞) 2023 yılında farklı bir konsepte geçerek The Club MAM olarak devam etmektedir.

“Aklın iplerini salmak” olarak adlandırdığı ve beden, zihin, ruh üzerinde ki etkilerine kapıldığı Hamak disiplini ile ilk defa 2013 İtalya Rimini Wellness’da tanışan Melek, son yıllarda yükselişini hızla arttıran bu yeni fitness trendini ülkemize taşıyan kişi olmuştur. Sonraları bu fuarda Uluslararası Eğitmen olarak ülkemizi bir çok kez temsil etmiştir.

2013-2017 arası aldığı 320 saatlik eğitim programı ve Orlando'da 14 günlük kamp ardından 2014-2020 yılları arasında, ABD menşeili AntiGravity Fitness markasının eğitim programının Türkiye Master'ı olarak Eğitim Direktörlüğünü yapmıştır. 2021 yılının başlarında bu marka ile yollarını ayırmış olup,  kendine ait olan tekniği ve tüm deneyimini sentezlediği AirArtsAcademy - Hava Sanatları Akademisini kurmuştur.

Bu hamak tekniği ile , dünya üzerinde ilk resmi makaleye imza atılmasına katkıda bulunmuş olup ;

Multi-Gravitational Suspension-Based Therapy (M-Gravity) ismini vermiştir.

( Kaynakça için link: https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/08990220.2023.2175808 )

Hareket sanatlarına dair edindiği tecrübenin ışığında Yoga'ya da olan derin saygısının sentezinden, 2021 yılında kurduğu Air Arts Academy - Hava Sanatları Hammock Yoga & Fitness Okulu ile hamak disiplininde kendini yetiştirmek ve yoga yolunda ilerlemek isteyen herkes için eğitim programlarına ve faaliyetlerine devam etmektedir

AIR ARTS HAMMOCK: Kurslar
bottom of page