AIR ARTS HAMMOCK 1

AAH_1

Temel Hamak Eğitmenlik Eğitimi MODUL 1

2 gün 18 saat

AIR ARTS HAMMOCK_MODUL 1 : Hamak disiplinine ilk giriş eğitimi; herkese açık olup sonraki tüm eğitim programları için temeldir. AA Metod Hamak disiplini ile ilgili genel bilgileri, yerçekimsizlik ilkelerini, destek yöntemlerini, sağlık hususlarını, hamak kurulumu,bakımı , 1.kademe hamak eğitmenlik giriş bilgilerini, ve güvenli şekilde yapılacak olan temel sekansı içermektedir. Bu eğitim , hem hevesli fitness,pilates,yoga vb… eğitmenlerine, hem hamak disiplinin de eğitmenlik yolunda ilerlemek isteyenlere hem de kendi pratiğinde gelişmek isteyen tüm hamak severlere hitap etmektedir.

Eğitim içeriği;

- AAA Metod

- Havada İpeklerin Tarihi

- Havada Yoganın Tarihi

- Anatomiye Giriş

- AA Hamak Prensipleri

- Öğretme, Öğrenme Becerileri ve Destek Yöntemleri

- AA Hamak Özellikleri

- Oda Kurulumu ve Bakım

- AA Metod Hamak disiplini ve özel yararları

- Önemli Sağlık Hususları

- Hamak Boyu Pozisyonları

- Hamak Kullanım Yöntemleri

- AAH_1 Order

- Nefes-Meditasyon-Dinlenme

- Özgün,Etkin ve Donanımlı Eğitmenlik

  • Eğitim sistemimizde , özel öğretim yöntemleri ve öğretme becerilerinin gelişmiş formatı ile 1on1 LTT  tekniği uygulanmakta olup 1 hamak 2 kişi tarafından kullanılır. LTT ( Learn, Teach,Train ) (Öğren,Öğret,Uygula )

  • Pandemi dönemi boyunca Covid-19 prosedürlerinin uygulanması zorunludur. HES KODU sorgulama şarttır.

  • Eğitimden 1 hafta öncesi, sırası ve sonrasında ACME digital akademide oluşturulan kapalı grup üzerinden tüm bilgi paylaşımı yapılır. Aksilik halinde e-mail yolu ile iletişime geçilir.

  • Mucbir sebepler ve/veya Türkiye’nin değişen pandemi koşulları gereğince AAA eğitimi başka bir tarihe erteleme ve/veya iptal etme hakkını saklı tutar. Gerekli görüldüğü takdirde eğitimin belli bir bölümü Master tarafından online olarak verilir.

  • Sertifika programlarımız da öğrencilerimiz, eğitim bitirme tarihinden itibaren 15 gün içinde staj dönemine başlamaktadır. Staj dönemi sonunda %85 başarı ile başlangıç seviyesi hamak eğitmenliğini bitirmiş olup AAH_1 sertifikasını kazanma hakkı elde eder. Bu süreç içerisinde destek, soru, sorunlar ve içerik paylaşımları için ACME dijital akademimiz aktif şekilde hizmet vermektedir. Staj döneminde teorik ve pratik ödevler mail üzerinden gönderilmektedir. Ödev teslimi gönderildiği tarih itibariyle 15 gündür. Teorik ödevler alınan eğitimin içselleştirilmesi ve pekiştirilmesi ile ilgili genel tekrar içeren bir ödevden oluşmaktadır. Pratik ödev ise AAH-1 Başlangıç sekansının 15-20 dk'lık video çekiminin mail üzerinden gönderilmesidir. ( Video içeriği için link ;   https://www.airartsacademy.com/egitimler   )

  • Bu eğitim sonrası Air Arts Hammock 2 / MODUL 2 eğitimine giriş yapabilir. AAH_2 eğitimi sonrası 1. Kademe Eğitmenlik Eğitimi tamamlanmış olmaktadır.

AIR ARTS HAMMOCK 1 *** giriş eğitimi, sonraki tüm AAA eğitim programları için alınması gereken ilk temeldir.

Daha önceden alınmış bir sertifika gereksinimi yoktur.

*Hamilelik, glokom göz tansiyonu , yeni ameliyat, düşük veya yüksek tansiyon gibi durumlar ile ilgili bizimle iletişime geçiniz. 

Sağlık hususları ve daha fazlası için;

* Sık Sorulan Sorular sayfasını ziyaret ediniz.